Hacıselli Köyü Şehit Sadettin Yıldız ve Sinop Gerze Geneli Şehitlerimiz

Hacıselli Köyü, Şehit Sadettin Yıldız : 

 Sinop İli, Gerze İlçesi, Hacıselli Köyü, Derağlı Mahallesinde 20 Aralık 1978 tarihinde, sevgili Hasan YILDIZ ve Meliha YILDIZ çiftinin çocukları olarak dünyaya gelen Şehit Sadettin YILDIZ, ilk öğrenimini  Hacıselli Köyü İlköğretim Okulu'nda okumuştur.    Cesur, mert ve dürüst bir kişiliğe sahip olan Sadettin YILDIZ, komando olduğu haberini aldığında büyük bir heyecan ve mutluluk yaşamıştır.    Kendisini büyük bir vatan ve millet sevgisiyle yetiştiren büyükleriyle, sevgili anne babasıyla, kardeşleriyle, sevdikleriyle helalleşerek asker ocağı komando birliğine katılmıştır.

 

 

   Şehidimizin  Babası Hasan YILDIZ, Annesi Meliha YILDIZ, Abisi Mahmut YILDIZ ve Hacıselli Köyü İmamı Hüseyin TURGUT tarafından kabri başında Kur'ân-ı Kerim okunurken;

 

   Şehit Sadettin YILDIZ,  TUNCELİ HOZAT  JANDARMA KOMANDO TABURU 3 ÜNCÜ JANDARMA KOMANDO BÖLÜK KOMUTANLIĞI emrinde görevli iken, 13 Temmuz 1998 tarihinde Tunceli İli Pertek İlçesi Soğukpınar Deresi Mevkiinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışmada kahramanca savaşırken ŞEHİT düşmüştür. 

  Ayrıca Köyümüzde her yerde olduğu gibi  bir çok şehidimiz bulunmaktadır;  

   Kût'ül-Amâre savaşında Şehit Düşen Deli Cimbil Lakaplı Mutullah Oğlu, Deli Ahmet Lakaplı Ahmet Cıvraz'ın kardeşi, Temel Cıvraz, Durmuş DEMİRBAŞ'IN Babası ve Şükrü DEMİRBAŞ'IN dedesi olan Çanakkale Savaşında Şehit Düşen Hasan Oğlu Osman DEMİRBAŞ, Kurtuluş Savaşında kahramanca savaşarak gazi ünvanı alan  Mamuk Lakaplı Mahmut ÇİMEN gibi çok sayıda Şehit ve Gazimiz vardır. ALLAH (CC) hepsindan razı olsun. Ruhları şâd , mekânları cennet, Peygamberimize (SAV) komşu olsunlar inşAllah.

   Şehidimizin ailesine yapılan ziyaret esnasında; Şehidimizin Annesi ve Babası Hacıselli Köyünün en büyük sorununun, yol sorunu olduğunu ifade etmişlerdir. Hacıselli Köyü, Derağlı Mahallesinde bulunan Şehidimizin Kabrine giden Yolun yaklaşık 2,5 kilometresinde yolun göçük ve asfaltsız olması nedeniyle ziyarete gelenlerin en büyük şikayetlerinin kabre giden yoldaki ulaşım problemi olduğunu, bu zamanda bu kadar basit problemlerin yaşanıyor olmasından büyük bir üzüntü duyduklarını beyan etmişlerdir. 

   Ayrıca devamında Şehit ailemizin isteği ve ifadeleri ile; üretimi, istihdamı, köye göçü, maddi ve manevi kalkınmayı tetikleyecek olan en büyük etkenlerden biri yoldur, ulaşımdır. Karadeniz Sahil yolunun kenarında olan köyümüze bir bağlantı yolunun bile yapılmaması bu konuda ne kadar geri bırakıldığının veya terk edildiğinin göstergesidir. Bu sebeplerden tarihi eski ve kadim bir yerleşim bölgesi olan köyümüz şimdi terk edilmiş bir köy durumuna düşmüştür.      Bu kapsamda  Gerze ilçemize 10 kilometre mesafede olan Hacıselli Köyü'müzün, Karadenizin sahil yolu bağlantısını, yol bakım ve onarım hizmetini devletimizin yetkili kurumlarınca yapılmasını talep ve rica  ediyorlar. 

 

Sinop Gerze Geneli Şehit ve Gazilerimiz : http://www.gerze.gov.tr/sehit-ve-gazilerimiz Kaynak : www.hacisellihaber.com Mail      : hacisellihaber@gmail.com  

https://www.facebook.com/hacisellihaber https://www.twitter.com/hacisellihaber https://www.instagram.com/hacisellihaber https://www.youtube.com/hacisellihaber

 

 

 

 

  • 6 / 1

  • 6 / 2

  • 6 / 3

  • 6 / 4

  • 6 / 5

  • 6 / 6

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.